سال جهش تولید
امروز شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۵
 

اخبار

جلسه مدیرعامل سازمان با روسای مناطق بصورت آنلاین برگزار شد

جلسه مشترک مدیرعامل و مدیران ستادی با روسای مناطق بصورت ویدیو کنفرانس با هدف بررسی موضوعات مدیریت بحران سازمان در اپیدمی ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، این جلسه در 9 اردیبهشت ماه با حضور مدیرعامل و مدیران ستادی بصورت ویدیو کنفرانس با روسای مناطق 14 گانه با هدف بررسی موضوعات مدیریت بحران سازمان در اپیدمی ویروس کرونا ، تغییر وضعیت کارکنان قرارداد پرکیس به پیمانکاری و پرداخت به ازای خدمت برگزار شد.

دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان در ابتدا جلسه از کادر درمان که از پایان سال گذشته تا کنون در بخش کرونا مراکز درمانی سازمان به ارائه خدمات پرداختند تقدیر و تشکر کرد و  گفت: مبارزه با کرونا در گرو این است که همچنان کنترل‌ها را داشته باشیم و بنابراین الزام است تا زمان مهار کامل و کنترل ویروس، اقدام‌ها، کنترل‌ها و مراقبت‌ها ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به ابلاغ توصیه های مقام عالی وزارت  در دستورالعمل شماره 3 ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کووید 19 در صنعت نفت که تاکید بر همکاری ۴ شرکت اصلی وزارت نفت با بهداشت و درمان صنعت نفت  باتوجه به نظرات تخصصی برای پیشگیری و مبارزه با ویروس است گفت  : با همکاری مدیریت سلامت بالغ بر 50 دستورالعمل در مورد کرونا ویروس به مناطق ابلاغ شده ، لذا تمامی روسا مناطق جلساتی با مدیران عامل ، منابع انسانی و HSE  شرکت ها برگزار کرده و در جهت اجرای این دستورالعمل ها تاکید نمایند.

دکتر سمیع به مشکلات منابع انسانی در مناطق در ایام اپیدمی کووید 19 اشاره کرد و گفت : با شیوع بیماری کرونا بسیاری از همکاران در مراکز درمانی از ارائه خدمت در بخش های مرتبط خود باز مانند ؛ لذا باتوجه به انجام تب سنجی در شرکت ها و مراکز مختلف این موضوع مطرح است که روسا مناطق با مدیریت منابع انسانی از این نیروها استفاده کرده و با همت و تلاش کارکنان در تمامی  واحد ها غربالگری و تب سنجی انجام شود.

مدیرعامل سازمان اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل کمیته بحران وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی برای حضور یک سوم نیروها در واحدهای اداری و ستادی تا پایان اردیبهشت ، کارکنانی که دارای بیماری زمینه ای هستند و امکان استفاده  از ظرفیت دورکاری دارند حضور پیدا نکند.

دکتر سمیع عنوان کرد :   همت همگانی برای مبارزه با اپیدمی کووید 19 ضروری است  و باید فاصله گذاری هوشمند در تمامی مناطق اجرا و رعایت شود.

وی با تأکید ویژه بر ثبت اطلاعات کارکنان در سامانه غربالگری، بیماریابی، کنترل و نظارت کارکنان صنعت نفت بیان کرد: ‏این سامانه با هدف پیگیری دقیق وضعیت سلامت کارکنان و خانواده های آنان راه اندازی شده و  برای ما مهم است تا پایشگری دقیقی انجام شود.

دکتر سمیع در بخشی دیگر از جلسه به تغییر وضعیت کارکنان قرارداد پرکیس به پیمانکاری اشاره کرد و گفت : برخی از همکاران پزشک عمومی بصورت قرارداد پرکیس با سازمان همکاری داشتند که به دلیل مشکلات قانونی امکاناتی از جمله بیمه و سنوات برای آنها امکان پذیر نبود لذا در طی 6 ماهه گذشته و با پیگیری هیئت مدیره سازمان و همکاری مدیریت منابع انسانی و مدیریت سلامت تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد پرکیس به پیمانکاری فراهم شده است که میتواند چتر حمایتی سازمان را برای این عزیزان فراهم کند . گفتنی است مدیران و روسا ستادی در بخشی از این جلسه پاسخگو سوالات و موارد مطرح شده توسط روسا مناطق بوده اند .

 

ودیوکنفرانس با مدیرعامل1
ودیوکنفرانس با مدیرعامل3
ودیوکنفرانس با مدیرعامل2

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۱۲
پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت شمالغرب کشور |
تعداد بازدید : ۱۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما از طریق سامانه پیامکی:

ارسال نقطه نظرات به شماره پیامکی 50005839